Najczęściej zadawane pytania - VELEX - VELEX - elektryczne pojazdy samobalancujące VELEX typu segway

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Wsparcie

Najczęściej zadawane pytania na temat pojazdów samopoziomujących VELEX

 
Kto może jeździć 2-kołowym samopoziomującym pojazdem VELEX'em ?

Pojazdy dwukołowe VELEX zostały zaprojektowane tak, aby każdy mógł z nich korzystać. Użytkownik musi być w stanie wejść i zejść z pojazdu (umiejętność ta jest porównywalna z wejściem i zejściem ze schodów bez poręczy). Użytkownik musi ważyć od 20 do 120 kg i może zabrać bagaż ok. 20 kg (występują zmiany w zależności od modelu). Producent pojazdów VELEX zaleca aby kierujący pojazdem bez opieki mieli powyżej 16 lat.
 
Jak się jeździ 2-kołowym samopoziomującym pojazdem VELEX'em ?

Poruszanie się pojazdem do przodu i do  tyłu polega na przenoszeniu środka ciężkości odpowiednio do przodu lub do tyłu. Do skręcania na boki mamy kierownicę którą pochylamy odpowiednio w prawo lub w lewo.

Gdzie można jeździć pojazdami VELEX ?

Obecnie w Polsce nie ma przepisów regulujących poruszanie się dwukołowymi pojazdami elektrycznymi. Zaleca się korzystanie ścieżek rowerowych oraz jezdni (warunkowo z chodnika).

Z jaką prędkością może jechać VELEX ?

W zależności od modelu maksymalna prędkość pojazdów samopoziomujących to 16 do 20 km/h a hulajnogi elektrycznej ok. 35 km/h. Większość pojazdów VELEX ma dwa lub trzy przełączane zakresy prędkości co ułatwia naukę jeżdżenia.

Jaki maksymalny zasięg mają pojazdy VELEX ?

Zasięg jest różny dla poszczególnych modeli i zazwyczaj waha się od 30 do 50 km dla pojazdów sampoziomujących a dla hulajnogi elektrycznej do 100 km (zależnie od modelu, wagi kierowcy, rodzaju drogi itp).

Ile trwa ładowanie VELEX'a ?

W zależności od modelu pojazdu ładowanie może trwać od 3 do 10 godzin. Obecnie każdy model ma zastosowane baterie Li-Ion co pozwala doładowywać akumulatory pojazdu w każdej chwili bez konieczności ich rozładowywania do zera i dopiero powtórnego ładowania. Doładowywanie akumulatorów w pojazdach VELEX nie obniża sprawności ani trwałości akumulatorów i jest właściwym sposobem użytkowania pojazdu.

Czy można korzystać z VELEX'a podczas deszczu ?

Przy niewielkim deszczu można jeździć VELEX'em. Pojazdy Velex na zamówienie  mogą być zabezpieczone przed strumieniem wody podającym z dowolnego  kierunku. Pojazdy takie przeszły testy na wnikanie kurzu jak i zachlapanie osiągając pułap ochrony na poziomie IP54.

Jak jest zabezpieczony VELEX przed kradzieżą ?

Standardowy pojazd zawsze posiada blokadę zabezpieczającą przed korzystaniem z  pojazdu przez osoby postronne (pilot zdalnego sterowania lub dla niektórych kluczyk). Na zamówienie w niektórych modelach istnieje możliwość zabezpieczenia pojazdu przez wbudowany system GPS Tracking Device.

W jakich kolorach można kupić pojazdy VELEX

Pojazdy VELEX są oferowane w wersji podstawowej w kolorze czarnym. Producent oferuje pojazdy w innych kolorach za dopłatą.

Masz inne pytania? Skorzystaj z poniższego formularza 
Copyright 2016 velex.eu. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego